Adaptacja wrzesień 2021

Zgodnie z założeniami funkcjonowania naszej placówki w dniach 1-3 września odbyła się adaptacja nowych grup w systemie francuskim.

Jak wyglądała?

Pierwszego dnia w godzinach 8.00-12.00 Rodzice przebywali cały czas z Dziećmi w sali, ucząc się naszej rutyny dnia, próbując nowych posiłków oraz integrując się. W tym czasie Dzieci oraz Ich Opiekunowie mieli szansę poznać się, porozmawiać z Wychowawcami oraz pobawić w nowym miejscu!

W czwartek po I śniadaniu Rodzice zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie czekał na nich przygotowany poczęstunek. Dzieci natomiast miały pierwsze zajęcia z angielskiego i hiszpańskiego. Rodzice byli wzywani w momencie, kiedy Maluch tego potrzebował. Chętne Dzieci mogły już zostać na leżakowaniu. Nowe Niedźwiadki chętnie uczestniczyły w nowych aktywnościach, a Rodzice mogli uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania przez cały dzień.

Następnego dnia Dzieci zostały przyprowadzone rano przez Opiekunów i rozdzielone do grup właściwych. Tego dnia poznawaliśmy rutynę, spędzaliśmy czas z Wychowawcami na spacerze, w ogrodzie, czy nowych salach.

W adaptacji wzięło udział łącznie 19 Maluchów. Mamy nadzieję, że czas spędzony u nas będzie tak owocny jak adaptacja! Cieszymy się, że tyle Dzieci dołączyło do grona Niedźwiadków! Rodzicom dziękujemy za zaufanie, cierpliwość i współpracę – jesteście absolutnie niesamowici!

Dziękujemy naszemu stałemu dostawcy Eduservice Catering za przygotowanie przekąsek dla Rodziców oraz Oldze Boczek za upieczenie fantastycznego ciasta!


Przewiń do góry